Kesätauolle kesäkuun alusta

Pääkaupunkiseudun koronakoordinaatioryhmä linjasi kokouksessaan tiistaina 11.5.2021, että epidemiatilanteen kehitys mahdollistaa joidenkin alueen palvelujen avaamisen asteittain ja rajoitetusti 17.5.2021 alkaen (ks. https://www.espoo.fi/fi-FI/Kulttuuri_ja_liikunta/Liikunta/Paakaupunkiseudun_koronakoordinaatioryhm(192993)). Valitettavasti linjaus ei lievennä harrastukseemme jo tällä hetkellä kohdistuvia rajoituksia. Esimerkiksi tosiasiallisen etäisyyden mahdollistamista ja lähikontaktin välttämistä koskeva rajoitus on voimassa ainakin 31.5.2021 saakka.

Järjestämme siis vielä toukokuun ajan yhden ohjatun kuntoharjoituksen viikossa, lauantaisin 13:30–14:30. Harjoituksiin ovat tervetulleita kaikki seuran 2001 syntyneet ja sitä nuoremmat jäsenet. Harjoituksiin on ilmoittauduttava etukäteen täällä: https://doodle.com/poll/bt83keskizy272gv?utm_source=poll&utm_medium=link

Seura siirtyy kesätauolle kesäkuun alusta lukien. Ohjattuja harjoituksia jatketaan taas elo–syyskuussa; tarkempi aika vahvistetaan myöhemmin. Kesätauon aikana kaikki harjoitusvuoromme ovat vapaavuoroja, ja niihin saavat osallistua kaikki seuran jäsenet aina kulloinkin voimassa olevia rajoituksia ja linjauksia noudattaen. Mikäli kesän aikana järjestetään mitään ohjattua toimintaa, tiedotetaan siitä erikseen. Kaikki kauden 2020–2021 aikana maksetut jäsenmaksut ovat voimassa elokuun 2021 loppuun saakka.15.06